Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia

Historia Klubu

Lions Club Poznań 1990 zainaugurował swoją działalność 22 września 1990 r. jako siódmy w Polsce Klub Lions.

Na początku działalności klub wspierał Dom Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek w Poznaniu, w którym przebywało około 60 dziewczynek z ciężkimi upośledzeniami psychoruchowymi.
Corocznie były organizowane imprezy z okazji Dnia Dziecka, Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Klub sfinansował salę do ćwiczeń rehabilitacyjnych, windę towarową oraz wymianę okien i drzwi. Prowadzono nadzór na projektowaniem nowego pawilonu dla starszych dzieci i następnie dofinansowano jego budowę. Zakupiono także samochód VW Bus do przewozu dzieci, które mogły wyjeżdżać na wakacje i rehabilitacje w innych ośrodkach.
W miarę upływu lat wsparcie otrzymywały inne osoby, które zostały poszkodowane przez los i znalazły się w trudnej sytuacji. Podjęto również działania w innych obszarach, takich jak edukacja, sztuka, ochrona środowiska itp.
Podpisana został umowa w kwestii wsparcia działalności kulturalnej Muzeum Narodowego w Poznaniu. Organizowane były koncerty charytatywne a szczególnym wydarzeniem było ufundowanie i przekazanie muzeum unikatowych zabytkowych skrzypiec, szkoły polskiej (warsztatu Dankwarta)z XVII wieku.
Od lat wspieramy Stanisława Złotnickiego, który samotnie wychowuje dwóch synów z porażeniem mózgowym, którzy wymagają 24 godzinnej opieki. Sfinansowaliśmy zakup samochodu Peugeot Partner, którym Stanisław może przewozić chłopców na rehabilitacje.
Corocznie organizowany jest piknik charytatywny, na który przybywa kilkaset osób. Gościmy Lionów z całej Polski i z zagranicy oraz naszych przyjaciół. Dzięki takim eventom pozyskujemy dodatkowe środki na naszą działalność.
Zgodnie z hasłem WE SERVE Klub wspiera wszystkich potrzebujących.
Członkowie spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca, żeby omówić i podsumować aktualne działania oraz przedstawić te perspektywiczne. Spotkania są najczęściej przygotowywane przez któregoś z członków Klubu, który dodatkowo przedstawia wybrany przez siebie temat. Były spotkania poświęcone kardiochirurgii, kolarstwu, urbanistyce Poznania, ekologiczne i inne.

Współpraca, osiągnięcia:

• współpraca z LC Maschsee Hanower/Niemcy,
  • założenie 3 klubów Lions: LC Koszalin, LC Jarocin i LC Szczecinek
  • założenie i opieka nad klubem Leo Club Poznań 1996

Źródła pozyskiwania funduszy:

• kwesty i loterie na imprezach charytatywnych
  • darowizny członków klubu
  • darowizny od sponsorów i darczyńców

Cykliczne wydarzenia w Klubie:

• imprezy charytatywne
  • spotkania wigilijne
  • kontakty z członkami zaprzyjaźnionych Klubów Lions i innych organizacji charytatywnych